Na kanapkę, z warzywami, do wyjadania łyżeczką. Moje dzieci uwielbiają hummus pomidorowy. Ja zresztą też go uwielbiam, bo to świetna baza do kolacji na szybko. Robię wielką porcję i zjadamy go przez 3-4 dni na różne sposoby.
Jeśli chcecie dowiedzieć się jak ugotować i przechowywać ciecierzycę to koniecznie zobacz mój film. Zachęcam Cię do subskrypcji mojego kanału Gotująca Mama, gdzie pokazuję jak ogarniać gotowanie z dwójką małych dzieci.
Hummus pomidorowy (z suszonymi pomidorami)
Lista składników:
- 1 szklanka ugotowanej ciecierzycy
- 2 łyżki tahini (pasty sezamowej)
- 6-7 suszonych pomidorów
- 2-3 łyżki passaty pomidorowej
- 2 łyżki oliwy z oliwek lub oleju z pomidorów
- 3-4 łyżki wody lub aquafaby (wody po gotowaniu ciecierzycy)
Opcjonalnie:
- natka pietruszki
- czosnek
- płatki drożdżowe
- słonecznik lub pestki dyni
Sposób przygotowania:
- Ciecierzycę można ugotować samodzielnie lub wykorzystać już gotową (z puszki lub słoika). Jeśli chcesz zobaczyć jak ugotować ciecierzycę to zobacz film umieszczony powyżej.
- Cieciorkę umieszczam w kielichu blendera. Dodaję suszone pomidory, tahini i passatę. Wlewam olej i aquafabę. Następnie całość dokładnie blenduję na gładki krem. W kolejnym kroku sprawdzam czy masa nie wydaje się zbyt gęsta i w razie czego dolewam więcej aquafaby.
- Hummus pomidorowy podaję z chlebem i warzywami pokrojonymi w słupki.
- Na koniec hummus przekładam do pojemnika z pokrywką i przechowuję w lodówce do 4 dni. Gdyby hummusu było za dużo można go zamrozić w małych porcjach. Jak to zrobić dowiesz się z filmu powyżej.


