Spaghetti z cukinii. BLW.

Chyba każde dziecko przechodzi fascynację makaronem. Moja Kalinka bardzo chętnie jadła makaron ok 10 miesiąca. Niestety wówczas miałam utrudnioną sytuację, ponieważ musiałam wykluczyć z diety pszenicę. W ruch poszły wszelkiego rodzaju makarony bezglutenowe. Kolejna faza makaronowa pojawiła się w 16 miesiącu. W związku z tym, że Kalina w ciągu dnia nie piła już wówczas mleka to zaczęłam kombinować coby tu zrobić, aby poza makaronem dziecko zjadło też warzywa.

Warzywa, warzywa, warzywa

Zaczęłam od zagęszczenia sosu dużą ilością zieleniny. Do każdego pesto dodaję solidną porcję bazylii, szpinaku czy jarmużu. Dzięki temu sos jest kremowy i grubą warstwą oblepia makaron. Aby zwiększyć świadomość dziecka odnośnie tego co je postanowiłam także umieścić na talerzu warzywa w kawałkach. Sprawdziły nam się tu groszek, kukurydza i fasolka szparagowa. Na blogu znajdziesz przepis na makaron ze słodkim pesto szpinakowym i warzywami.

makaron z cukinii

A gdyby tak pójść o krok dalej…

…i zastąpić makaron warzywami? Nie powiem, aby było to oszustwo. Raczej częściowa zamiana jednego produktu na inny. Spaghetti z cukinii w połączeniu z pesto szpinakowym niczym nie ustępuje zwykłemu pszennemu makaronowi. Moja córka wręcz nie poczuła zbyt dużej różnicy. Podałam pół na pół nitki cukiniowe i pełnoziarniste z pszenicy durum. 

Jak przygotować makaron z cukinii?

  1. Potrzebna jest specjalna obieraczka do julienne (do kupienia za kilkanaście złotych). Dzięki niej cukinię obiera się w cienkie nitki wyglądające po prostu jak spaghetti.
  2. Gotowy makaron przekładam do miski i mieszam ze zwykłym spaghetti w proporcji pół na pół. 
  3. Przygotowuję ulubione pesto i dodaję je do makaronu. 

makaron z cukinii

A Ty jaki masz sposób na warzywa?2 Comments on “Spaghetti z cukinii. BLW.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *