Koktajl owocowy to chyba jedno z ulubionych śniadań Kalinki. Nie ukrywam, że ja także bardzo je lubię, ponieważ jest niezwykle szybkie w przygotowaniu. Wystarczy wieczorem namoczyć ulubione płatki, a rano dodać do niech owoce. Następnie wszystko zblendować i gotowe.

Śniadaniowy koktajl owocowy na mleku kokosowym
2017-12-19 12:54:24

Drukuj przepis
Czas przygotowania
10 min
Lista składników
- 1 szklanka mleka kokosowego (u mnie domowe)
- 1/2 szklanki płatków owsianych
- 2 pomarańcze
- 1 banan
- 2 liście jarmużu (jeżeli masz jarmuż w kawałkach to wystarczy garść)
- 1 łyżka nasion chia
Sposób przygotowania
- Nasiona chia wsypuję do miseczki i zalewam odrobiną mleka kokosowego (10 razy tyle mleka co nasion). Miskę umieszczam w lodówce i pozostawiam do namoczenia przez całą noc.
- Płatki owsiane wsypuję do dzbanka i zalewam pozostałą ilością mleka. Odstawiam do namoczenia przez minimum godzinę, a najlepiej na całą noc (w lodówce).
- Do miękkich płatków dokładam pomarańcze, banana i jarmurz. Miksuję całość. Do gotowego koktajlu dodaję namoczone chia i mieszam.
- Przelewam do kubków i serwuję na śniadanie. Koktajl można dodatkowo urozmaicić posypując go ekspandowanym zborzem, płatkami migdałów, owocami liofilizowanymi czy innymi ulubionymi dodatkami.
Uwagi
- Z podanych ilości przygotowałam 3 duże szklanki koktajlu.
BLW przepisy https://blwprzepisy.pl/
