Przekąski na plac zabaw. BabyBox #2 BLW.

Sezon na plac zabaw od rano do nocy uważam za otwarty. Gdy robi się ciepło aktywnościom na świeżym powietrzy nie ma końca. Dzieciom brakuje czasu na jedzenie, a mamom na gotowanie. Kalina już od 7 rano zakłada kapelusz i jeszcze w piżamie próbuje wyjść na dwór. Co zrobić, aby w tym szale wylegiwania się na słońcu nie umrzeć z głodu? Ja zwykle zabieram ze sobą tonę jedzenia. Zarówno tego domowego, jak i gotowych sklepowych przekąsek z dobrym składem. 

BabyBox z muffinkiem i musem 

Przygotowując ten posiłek bardzo mocno postawiłam na żelazo. Nasze drugie śniadanie zawiera buraka, grykę, amarantus i jarmuż. 

  • muffinki z buraka – lekko zmodyfikowałam przepis: mleko zastąpiłam wodą, zamiast kakao dałam karob, część mąki gryczanej zamieniłam na mąkę z amarantusa (ok 3 łyżki)
  • mus jarmużowy – kawałek liścia jarmużu, 1 mandarynka, 1 pomarańcza, 1/2 banana, 3 łyżki amarantusa ekspandowanego (jarmuż i owoce blenduję, całość zagęszczam amarantusem) 
  • świeże daktyle – jeżeli raz ich spróbujesz już nigdy nawet nie spojrzysz na suszone  

babybox menu na plac zabaw

babybox menu na plac zabaw

BabyBox z bułeczkami i musem 

Nasze kolejne pudełeczko z drugim śniadaniem powstało ekspresowo. Z samego rana musiałam pojechać na drugi koniec Warszawy, a w drodze powrotnej zaliczyłam jeszcze szybką wizytę w zoo. Wykorzystałam bułeczki, które upiekłam dzień wcześniej (zostało mi 6 sztuk). Do tego zblendowałam trochę owoców i natkę pietruszki oraz zapakowałam suszone owoce i orzechy. Mus z truskawkami okazał się hitem i chyba będę przygotowywać go częściej, bo to mój nowy sposób na pietruszkę, która inaczej nie wchodzi. 

  • bułeczki twarogowe z jabłkiem  
  • mus pietruszkowy z owocami – 1 łyżeczka natki pietruszki, 1 banan, 5 truskawek, garść jagód, 1 łyżka amarantusa ekspandowanego (pietruszkę i owoce blenduję, całość zagęszczam amarantusem)
  • suszone śliwki (niesiarkowane z Rossmanna) i orzechy włoskie 

Uwaga: mus z pietruszką i amarantusem zawiera sporo żelaza, więc podałam go dopiero godzinę po zjedzeniu bułeczek, które mają w składzie nabiał. Jeżeli zależy Ci na dobrym wchłanianiu żelaza to nie łącz go z produktami z mleka krowiego. 

Koniecznie sprawdź więcej pomysłów na domowe musy owocowo-warzywne (👈 klik). Wielorazowe saszetki na musy kupisz online

babybox menu na plac zabaw

babybox menu na plac zabaw

babybox menu na plac zabaw

babybox menu na plac zabaw

A Wy co dobrego zabieracie na plac zabaw?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *