Placuszki bananowe z komosą ryżowa. BLW.

Komosa ryżowa to jedno z moich ulubionych śniadań. Niestety Kalina i jej tata aż tak bardzo za nią nie przepadają, aby jeść ją częściej niż kilka razy w miesiącu. Komosa ma bardzo specyficzny smak, który nie wszystkim odpowiada. Ja lubię ją przede wszystkim na słodko z cytrusami. Świetnie sprawdza się jako samodzielne danie (np. komosa z musem dyniowo-bananowym) lub jako dodatek do placuszków. Placki bananowe z komosą powstały zupełnie przypadkiem. Kalina nie zjadła całej swojej porcji na śniadanie, więc następnego dnia zaserwowałam jej resztki komosy jako przekąskę podczas wizyty w sklepie.

Placuszki bananowe z komosą ryżowa
Drukuj przepis
Czas przygotowania
15 min
Czas przygotowania
15 min
Lista składników
  1. 1 dojrzały banan
  2. 5 łyżek ugotowanej komosy ryżowej (u mnie biała)
  3. 5 łyżeczek mąki kukurydzianej
  4. szczypta cynamonu (najlepiej cejloński)
  5. olej kokosowy do posmarowania patelni
Sposób przygotowania
  1. Ja miałam komosę ugotowaną dzień wcześniej na śniadanie. Wykorzystałam niezjedzone resztki. Jeżeli nie masz gotowej komosy to wypłucz ją na sitku, następnie zalej podwójną ilością wody i gotuj pod przykryciem do momentu aż komosa wchłonie całą wodę i wypuści charakterystyczny ogonek.
  2. Banana rozgniatam widelcem. Dosypuję do niego ugotowaną komosę, mąkę kukurydzianą i cynamon. Mieszam wszystkie składniki. Ciasto będzie dosyć luźne. Jeżeli jest zbyt wodniste dodaj nieco więcej mąki.
  3. Patelnię smaruję odrobiną oleju kokosowego i mocno rozgrzewam. Gdy jest już gorąca zmniejszam moc palnika o połowę (5 na płycie indukcyjnej) i wykładam łyżką ciasto. Przykrywam patelnię i smażę placuszki do momentu aż lekko zrumienią się. Następnie delikatne odwracam placki na drugą stronę i ponownie nakrywam pokrywkę. Zdejmuję placki z patelni i pozostawiam do ostygnięcia. Początkowo placuszki będą bardzo miękkie, ale szybko zrobią się zwarte.
Uwagi
  1. Z podanych ilości usmażyłam ok 12 małych placuszków.
BLW przepisy https://blwprzepisy.pl/
Placuszki bananowe z komosą ryżowa

Do wózka używamy kocyk średniaka z La Millou wzór Oh My Deer (👈 klik). Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *