Pasta z soczewicy i marchewki. BLW.

Moje dziecko uwielbia pasty kanapkowe. Zwykle wyjada paluszkiem hummus, guacamole czy inne smarowidło, a chlebek zostawia ledwo tknięty. Pasty kanapkowe to nasz pewniak na śniadanie lub kolację. Aby urozmaicić nasze menu poza awokado i ciecierzycą staram się przygotowywać smarowidła także z innych warzyw. Moim odkryciem jest pasta z soczewicy i marchewki, która odrobinę przypomina hummus pomidorowy. Pierwotnie planowałam zrobić z niej pasztet, niemniej zabrało mi czasu. 

Pasta z soczewicy i marchewki
Drukuj przepis
Czas przygotowania
10 min
Czas gotowania
20 min
Łączny czas
30 min
Czas przygotowania
10 min
Czas gotowania
20 min
Łączny czas
30 min
Lista składników
 1. 1 duża marchewka lub 2 małe
 2. 6 łyżek czerwonej soczewicy
 3. 2 łyżki sezamu
 4. 1/2 łyżeczki ulubionych ziół, np. prowansalskich
 5. 1/2 łyżeczki czerwonej papryki mielonej
 6. 1/4 łyżeczki czarnuszki
 7. 2 łyżki oliwy z oliwek
 8. sok z 1/4 cytryny.
 9. woda - ilość taka, aby przykryć zawartość garnka
Sposób przygotowania
 1. Marchewkę ścieram na tarce o grubych oczkach. Umieszczam w rondelki razem z oliwą. Delikatnie podsmażam pod przykryciem przez 2-3 minut od czasu do czasu mieszając.
 2. Soczewicę przepłukuję pod bieżącą wodą, a następnie dosypuję do marchewki. Dodaję przyprawy i sezam. Dolewam wodę w takiej ilości, aby przykryła warzywa.
 3. Gotuję pod przykryciem do momentu aż soczewica i marchewka zrobią się miękkie. Jeżeli zbyt dużo wody odparuje można uzupełnić jej poziom.
 4. Po przestudzeniu dolewam sok z cytryny. Blenduję na gładką masę. Przekładam do miseczki, delikatnie posypuję sezamem i skrapiam oliwą z oliwek.
BLW przepisy https://blwprzepisy.pl/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *