Nasze ulubione słodycze z Rossmanna. BLW.

O słodyczach w diecie dzieci mówi się dużo. Sporo uwagi poświęca się też kształtowaniu dobrej relacji ze słodyczami. Czy moje dzieci taką mają? Nie wiem. Okaże się za kilka lat jak pójdą do szkoły, a tam otworzy się przed nimi szkolny sklepik i automaty (o zgrozo!). Jestem bardzo ciekawa podejmowanych przez nich wyborów. 

W kwestii jedzenia słodyczy ja mam jedną zasadę. Jak najdłużej ich nie podawać malutkim dzieciom. W przypadku Kaliny udało nam się zupełnie nie kupować sklepowych produktów prawie do 3 r.ż. Z Karolem nie było tak łatwo, bo on widział co je siostra. Taka przypadłość młodszego rodzeństwa. 

Druga zasada to czysty skład. Niektórzy twierdzą, że słodycze to słodycze i najlepiej nie robić w okół nich wielkiego szumu. Z drugiej strony pojawiają się głosy o tym, że w diecie małych dzieci jest za dużo cukru. Dlatego jeśli mam wybrać ciastka słodzone cukrem i ciastka słodzone maltitolem lub inuliną to zawsze wybiorę te drugie. Jeśli mam kupić cukrowego lizaka i lizaka z ksylitolu to zawsze postawię na opcję bezcukrową. Im mniej cukru tym lepiej, zwłaszcza dla zębów. 

Nie będę już Was zanudzać. Oto moje subiektywne zestawienie słodyczy z dobrym składem, które kupicie w każdym Rossmannie. Od razu zaznaczę, że nie jest wpis sponsorowany. Polecam Wam nasze ulubione produkty, które kupujemy. Nikt mi za ten wpis nie płaci (a szkoda 😉), więc jeśli Ci się podoba to puść go dalej świat.

Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Ci wybierać świadomie produkty spożywcze. Jeśli chcesz docenić moją pracę to postaw mi wirtualną kawę ☕️ buycoffee.to/gotujaca.mama 

słodycze z rossmanna z dobrym składem

Słodkie przekąski z dobrym składem

Podane ceny są orientacyjne. Zmieniają się w zależności od sklepu i aktualnych promocji. 

Suszone owoce Genuss Plus (bez konserwantów): śliwki, morele i figi. Cena: 8,29 – 9,29 zł. Jedliście to kiedyś? Są niesamowicie słodkie, dlatego my traktujemy je jako słodkie przekąski. 

Suchy powiat Helpa – owoce liofilizowane do chrupania. Cena: 10,99 zł. Zastępują nam chrupki, chociaż ze względu na cenę kupuję je sporadyczne i zawsze wtedy, gdy są w promocji. 

Podpłomyki bez cukru Kupiec – cena: 2,99 zł. Uwielbiamy je na sucho lub posmarowane masłem orzechowym. Uwaga, bo jest też wersja z cukrem, więc w pośpiechu można się pomylić. Minusem jest dodatek mleka odtłuczonego w proszku, ale przymykam na to oko. 

Ciastka Babci Ani – orkiszowe lub owsiane. Cena: 4,99 zł. Nasze ulubione suche ciasteczka do chrupania z super krótkim składem. To jest wersja bez mleka w proszku. W sprzedaży są też podobne ciasteczka z dodatkiem mleka, więc zwróćcie uwagę na skład. 

Wafle z soczewicy lub ciecierzycy – cena 4,59 zł. Zastępują nam klasyczne wafelki ryżowe. Bardzo lubimy posmarowane masłem orzechowym. 

Chrupki kukurydziane Angelina – z jabłkiem i truskawką lub z marchewką i jabłkiem. Cena: 4,99 zł. 

Ciasteczka Sante z morelą – cena: 7,49 zł. To nasz absolutny hit, który polecam od kilku lat (👈 klik). Mają świetny skład, z czystym sumieniem można polecić je małym dzieciom. Słodzone są inuliną, która jest rodzajem błonnika. 

Wafelki Super Fudgio  z krem kakao-orzechowym. Cena: 8,49 zł. Słodzone daktylami lub erytrytolem. Są bardzo słodkie. Są tak duże, że ja każdy wafel dzielę na pół. 

Ciastka Bergen – z orzechami, kawałkami czekolady lub kakaowe. Cena: 2,79 – 3,49 zł. Bardzo smaczne kruche ciasteczka, słodzone maltitolem. Jedyny minus to mała ilość ciastek w opakowaniu. 

Ciasteczko Frank&Oli – jaglane lub kokosowe. Cena: 2,59 zł. Miękkie ciastko słodzone inuliną. Uwaga, bo są też wersje w dużych opakowaniach, które w składzie mają cukier trzcinowy. Ze względu na sposób zapakowania ciastko idealnie nadaje się jak słodka przekąska do szkoły. 

Batoniki Dobra Kaloria – cena: 2,59 zł.  W sklepach „zdrowych” batoników nie brakuje. Niestety wiele tylko zdrowe udaje. Zawsze wybieram batoniki z jak najkrótszym składem. My lubimy daktylowe z dodatkiem orzechów. 

Galaretka Bob Snail – cena 4,49 zł. Moje dzieci uwielbiają wszystko co dotyczy Boba ślimaka.

Żelki N.A! – cena 3,99 zł. Lubię je przede wszystkim za opakowanie z zamknięciem strunowym. Żelki są w małych kawałkach, więc z łatwością można wyciągnąć kilka sztuk i podać z dodatkiem świeżych owoców lub orzechów, a resztę schować na inny dzień. 

Czekolada gorzka – to jest akurat moja słabość, ale dzieci podpatrzyły ode mnie i z chęcią zajadają się czekoladą z 80% zawartością kakao. Wiem, że zawsze jest ona słodzona cukrem i tu robię wyjątek. 

Zdrowy lizak – cena: 7,79 zł za opakowanie 5 szt. Ja wiem, że ten lizak reklamowany jest jako suplement diety. To ściema. Lizak nie może być źródłem witamin. Od tego są zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki. Dla mnie to po prostu lizak, który nie szkodzi zębom. Słodzony jest ksylitolem, który występuje też jako składnik past do zębów i ma działanie antybakteryjne. 

przekąski z rossmanna z dobrym składem

Wytrawne przekąski z dobrym składem

Crisp Bread – różne smaki, my lubimy pomidorowo-bazyliowe. Cena: 5,49 zł. To zdecydowanie nasza ulubiona wytrawna przekąska. W Rossmannie znajdziecie bardzo szeroki wybór tego typu chlebków do chrupania. Fajne są także te od Melvit. 

Paluszki Natures Lubella – kupujemy te o smaku czosnku. Cena: 2,29 zł. Są to paluszki, więc niestety w składzie jest cukier. Jednak przymykam na to oko ze względu na ich wytrawny smak. Kupujemy je bardzo sporadyczne. 

Chipsy z soczewicy – cena: 4,49 zł. To nadal są chipsy, czyli słona przekąska, którą jemy okazjonalnie. Jednak jeśli już mam podawać tego typu produkty dzieciom (a raczej Kalince, bo ona zna chipsy z placu zabaw) to stawiam na wybór mniejszego zła i sięgam po te z soczewicą w składzie. 

Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Ci wybierać świadomie produkty spożywcze. Jeśli chcesz docenić moją pracę to postaw mi wirtualną kawę ☕️ buycoffee.to/gotujaca.mama 

Jestem bardzo ciekawa jakie słodkie i słone przekąski Ty podajesz dziecku. Koniecznie podziel się swoimi zakupowymi wyborami.