Koktajl truskawkowy z chia i płatkami orkiszowymi. BLW.

Moje dziecko pokochało truskawki… kilka miesięcy po zakończeniu sezonu. Latem owoce te mogły dla Kaliny nie istnieć. Nie chciała ich jeść pod żadną postacią. Natomiast w zimie wyjada wszystkie zapasy. Jeszcze porządnie nas nie przymroziło, a mi zostały już tylko dwa woreczki truskawek. Szczególnie upodobała sobie truskawkowe smoothie i musy do smarowania gofrów. 

Do koktajlu dodałam łyżeczkę sproszkowanego buraka. Można kupić go w Rossmannie (marki Zdrowe Pola) w dziale ze zdrową żywnością lub delikatesach internetowych. Pięknie zabarwia kolor koktajlu oraz posiada cenne minerały i błonnik pokarmowy. W obecności owoców pozostaje praktycznie niewyczuwalny, więc nie ma obaw, że smoothie będzie smakować jak zupa buraczkowa. 

Koktajl truskawkowy z chia i płatkami orkiszowymi
Drukuj przepis
Czas przygotowania
5 min
Czas przygotowania
5 min
Lista składników
 1. 10 mrożonych truskawek (w sezonie oczywiście świeże)
 2. 1 pomarańcza
 3. 1 banan
 4. 2/3 szklanki kefiru
 5. 1 łyżeczka sproszkowanego buraka (można pominąć)
 6. 5 łyżek płatków orkiszowych (można dać owsiane)
 7. 2 łyżeczki nasion chia
 8. 1/4 szklanki wody do namoczenia chia (można też namoczyć w kefirze)
 9. 1/4 szklanki ciepłej wody
Sposób przygotowania
 1. Nasiona chia zalewam wodą (opcjonalnie kefirem) i pozostawiam do namoczenia na kilka godzin. Można namoczyć je dzień wcześniej i przechowywać w lodówce.
 2. Truskawki warto wyciągnąć z zamrażalnika odpowiednio wcześniej, aby rozmarzły. Ja natomiast miksuję zamarznięte i dolewam do nich ciepłą wodę.
 3. W dzbanku umieszczam truskawki, obraną pomarańczę, płatki orkiszowe, kefir i sproszkowanego buraka. Wszystko dokładnie blenduję.
 4. Do powstałego koktajlu dodaję namoczone chia i ciepłą wodę. Nawet latem dzieciom nie powinno się podawać do picia zimnych koktajli.
Uwagi
 1. Z podanych proporcji przygotowałam sycący koktajl dla 3 osób.
BLW przepisy https://blwprzepisy.pl/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *