Jak zachęcić dziecko do jedzenia jajek? BLW.

Dwoisz się i troisz, ale Twoje dziecko nie chce jeść jajek? Kombinujesz jak przemycić jajka w plackach, babeczkach i innych daniach? A może zamiast bawić się w przemytnika spróbuj podać jajka w ciekawych formach. W tym wpisie pokażę Ci kilka patentów jak zachęcić dziecko do jedzenia jajek

Na początku opowiem Ci jak to było u nas. Ze starszą córką nie miałam jajecznego problemu. Ona jajka kochała miłością wielką od pierwszego podania. Jajecznica, omlety, mufinki jajeczne – uwielbiała dosłownie wszystko. Niestety tak dobrze nie miałam z Karolkiem. On w przeciwieństwie do siostry miał jajowstręt. Trudno powiedzieć co dokładnie mu nie pasowało. Smak, konsystencja, a może forma podania? Szczerze nie wiem. W konsekwencji jajka jadł wyłącznie jako składnik potraw.  W związku z tym, że w pierwszym roku życia Karola borykaliśmy się z silną anemią to zależało mi, aby jajka jednak pojawiały się. Kombinowałam, dwoiłam się i troiłam, a on nadal jajek jeść nie chciał. Aż pewnego razu doszło do przełomu….

Jak zachęcić dziecko do jedzenia jajek

To był banał. Czysty przypadek. Pewnego dnia ugotowałam jajka. Jednak zamiast podać je pokrojone na ćwiartki wsadziłam je do podstawek (kieliszków) na jajka. Co się okazuje, taka niewielka zmiana sprawiła, że Karol z nieukrywaną radością zjadł swoje jajko w całości. Dlatego zachęcam Was bardzo serdecznie, aby czasami wyjść poza schemat i z pomocą gadżetów kuchennych zmienić formę podania jajek

Akcesoria do serwowania jajek

Wiele ciekawych gadżetów kuchennych, które na pewno uatrakcyjnią wygląd Waszego stołu znajdziecie w sklepie GodsToys.pl. Dzięci bardzo często posiłek traktują jako formę zabawy. Niemowlaki bawią się samym jedzeniem. Natomiast dla starszaków liczą się akcesoria i forma podania posiłku. Dlatego ogromne znaczenie mają dla nich kolorowe talerzyki, sztućce i to w jaki sposób potrawa jest podana. Oto jakie akcesoria do jajek polecam:

Podstawki do jajek w naszym przypadku to jest totalny hit! Moje dzieci uwielbiają jeść w ten sposób jajka gotowane. Mogą to być zwykłe ceramiczne podstawki, ale można też zaszaleć i wybrać podstawkę bardziej kreatywną:

  • Jednorożec podstawka na jajko – jest ona idealna dla każdej dziewczynki kochającej bajkowe klimaty.
  • Rycerz Artur podstawka na jajko – podstawka w zestawie zawiera także łyżeczkę, więc jest to dodatkowe urozmaicenie posiłku. 
  • Miss Nessie podstawka na jajko – prawda, że są urocze? Który kolor podoba Wam się najbardziej?

Foremki do jajek gotowanych – jeśli sama podstawka to za mało to może warto pokusić się o zmianę kształtu. Co powiecie na jajko w kształcie czaszki lub głowy dinozaura?  

Gondola do jajek (eggondola) to kolejna propozycja na gotowane jajka. Tym razem w formie jajek w koszulce, a właściwie w łódce. Osobiście uwielbiam takie jajka, ale bardzo nie lubię ich gotować. To rozwiązanie jest wręcz idealne. Tylko pamiętaj, aby dziecku zawsze podawać jajko w całości ścięte! 

gondola do jajek jak zachęcić dziecko do jedzenia jajek

Foremki do jajek sądzonych – robot, czaszka, a może sowa? Który z tych kształtów przypadłby do gustu Twojemu dziecku? U nas bez wątpienia robot zarówno u Kalinki, jak i u Karola. 

Foremka do wycinania jednorożec – ona może nie jest bezpośrednio stworzona do jajek. Jednak ja widzę ją jako świetną formę do wycinania omletu. Bez wątpienia omlet z dodatkiem buraka (zabarwi się na różowo) będzie idealnym śniadanie dla każdej małej banku kucyków Pony. 

forma kuchenna do wycinania jednorożca

Patelnia w kształcie serca nada się nie tylko na romantyczne kolacje. Można w niej usmażyć o wiele więcej niż jajka sadzone. Ja osobiście widziałabym na niej omlet z owocami

patelnia w kształcie serca

A może Ty znasz jakieś fajne sposoby jak zachęcić dziecko do jedzenia jajek?

Wpis powstał w ramach współpracy ze sklepem GodsToys.pl. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *