Idealny sposób jak pozbyć się kataru. BLW.

Katar leczony trwa tydzień, a nie leczony 7 dni. Też to znacie? Od lat brałam to za pewnik i zbytnio nie przejmowałam się cieknącym nosem. Gdy jednak pojawia się dziecko wszystko się zmienia. Jeżeli Kalina jako pierwsza złapie katar katastrowy nie ma. Gorzej, gdy któryś z rodziców ma gluta, a dziecko jest zdrowe. Za wszelką cenę staram się wówczas, aby Kalina nie zaraziła się. 

Kiedy w środku zimy wróciliśmy z gorących wakacji do skutej lodem Polski oboje z tatą przeziębiliśmy się. Tylko Kalina dobrze zniosła aklimatyzację w syberyjskich mrozach. Mając gluta stulecia i kompletnie zatkany nos łapałam się każdego sposobu na odetkanie. Ratunkiem okazał się KAROB. Od dawna wiedziałam, że posiada on właściwości odśluzowujące, ale nie spodziewałam się aż takich rezultatów. To była istna magia! W ciągu trzech dni zapomniałam o chusteczkach, maści majerankowej, inhalacjach i wodzie morskiej. Mogłam normalnie oddychać i miałam pewność, że córka nie zarazi się ode mnie. 

karob na katar

Karob na katar

Składniki:

  • 1 łyżeczka karobu 
  • 100 ml lub więcej ciepłej wody

Sposób przygotowania:

  • Do szklanki wsypuję karob i zalewam go wodą. Mieszam aż karob rozpuści się i wypijam całość. 
  • Tak przygotowany napój piję 3-4 razy dziennie do momentu aż katar minie. U mnie znacząca poprawa nastąpiła już drugiego dnia, a katar całkowicie zniknął kolejnego. 
  • Napój można posłodzić odrobiną miodu (max 1/4 łyżeczki). Pamiętaj jednak, że cukier wzmaga produkcję śluzu, więc dobroczynny efekt karobu będzie osłabiony i czas kuracji może się wydłużyć.  

Karob w diecie dziecka

Karob można wprowadzić do diety malucha już po 6 miesiącu. W przeciwieństwie do kakao nie zawiera kofeiny i nie uzależnia. Zawiera natomiast bardzo dużo witamin i minerałów, m.in. żelazo.

Ważne! Jeżeli chcesz podać dziecku karob na katar zacznij od mniejszej dawki niż opisana powyżej i stopniowo zwiększaj ilość. W ten sposób sprawdzisz czy nowy produkt nie powoduje żadnych niepożądanych reakcji. Karob możesz dosypać do owsianki, domowych wypieków czy koktajlu. Niech stanie się on stałym elementem menu dziecka. 

Karob na wzmocnienie

Podejrzewam też, że Kalinka nie złapała kataru, ponieważ regularnie podaję jej karob do picia. To jej kawka w czasie, gdy mama pije swoją prawdziwą. Dla córki przygotowuję napój wg proporcji: 1/4 łyżeczki karobu, 100 ml ciepłej wody, odrobina miodu. Bez miodku ani rusz!

Karob to nie łzy jednorożca ani produkt z kosmosu. Można znaleźć go w supermarketach lub sklepach ze zdrową żywnością. Ja najczęściej kupuję w Carrefourze za niecałe 5 zł. Karob można też kupić w sklepach internetowych

karob na katar

 


Spodobał Ci się ten wpis? Polub go i udostępnij innym. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *